Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Konkursowe pokazy filmowe Zamojskiego Festiwalu Filmowego (2014.08.13 - 2014.08.16)

Sylwetki bohaterów i zbrodniarzy, filmy o II wojnie światowej, Powstaniu Warszawskim, Kresach Wschodnich, wydarzeniach współczesnych. Sensacyjne fakty i niewyjaśnione zagadki, tematy ważne, kontrowersyjne, poruszające. Organizatorzy 2. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” zapraszają na konkursowe pokazy filmów dokumentalnych i reportaży o tematyce historycznej. Projekcje filmów odbędą się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 13-16 sierpnia 2014. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

W konkursie festiwalowym startuje 35 filmów, które oceniać będzie jury w składzie: prof. Stefan Pastuszka – historyk, prof. Tadeusz Kowalski - dyrektor Filmoteki Narodowej, prof. Zbigniew Zaporowski – historyk, Janusz Zaorski – reżyser, twórca m.in. filmów „Matka Królów” czy „Szczęśliwego Nowego Jorku” oraz Andrzej Urbański – dyrektor Muzeum Zamojskiego.

 

To jedyny tego typu festiwal prezentujący kompleksowo twórczość autorów polskich filmów dokumentalnych oraz reportaży o tematyce historycznej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy historycznej, ale także promowanie twórczości filmowej obejmującej tematykę historyczną.

 

Zwycięzców konkursu festiwalowego poznamy podczas Gali Zamojskiego Festiwalu Filmowego – 16 sierpnia 2014 o godz. 20:00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Laureaci otrzymają statuetkę: Zamość Perła Renesansu oraz nagrodę pieniężną.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek