Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 16-19 sierpnia 2017

"Było, nie minęło…" - warsztaty z Adamem Sikorskim (2015.08.12)

Warsztaty o tematyce historyczno-eksploracyjnej skierowane do młodzieży oraz do pasjonatów historii w każdym wieku. Ich celem jest rozbudzenie zainteresowania historią lokalną, odkrywanie rodzimych bohaterów i wydarzeń, z których możemy być dumni, a także zwrócenie uwagi na wartość relacji świadków, które warto ocalić od zapomnienia. Uczestnicy dowiedzą się jak dokumentować historię swojej rodziny, odnajdywać namacalne fragmenty historii, odkrywać bohaterów lokalnej społeczności, poszukiwać śladów minionych dziejów w najbliższym otoczeniu. Warsztaty odbędą się 12 sierpnia 2015 o godz. 12:00 w CKF Stylowy w ramach 3. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.

 Warsztaty poprowadzi Adam Sikorski – historyk, dziennikarz, dokumentalista, twórca programów Było, nie minęło…, Ocalić… od zapomnienia, Z archiwum IPN; reżyser i scenarzysta filmów o tematyce historycznej, m.in. Jeżeli zapomnimy o nich..., Tarcza Rzeczypospolitej, Trzy dni w przedsionku piekła, Epitafium dla Orłów, Rajd "Podkowy", autor książek: Mapa tajemnic. Kronika zwiadowców historii i Mapa tajemnic. Z dziennika wypraw.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona! Odbiór bezpłatnych wejściówek w dniu warsztatów w kasach CKF Stylowy, ul. Odrodzenia 9.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Perły Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net

Projekt: DotBek