Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 17-19 sierpnia 2023

Seans z audiodeskrypcją - Miasto 44 (2015.08.13)

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Miasto 44” w wersji z ogólną audiodeskrypcją. Seans dla niewidomych i niedowidzących odbędzie się w CKF Stylowy 13 sierpnia 2015 /czwartek/ o godz. 10:00.

 

Zawarta w filmie „Miasto 44” audiodeskrypcja to technika, która – poprzez dodane do ścieżki dźwiękowej opisy słowne – umożliwia odbiór wizualnej twórczości artystycznej osobom niewidomym i pozwala im poznawać dorobek kulturalny z zakresu sztuk plastycznych, teatralnych, scenicznych i filmowych. Zwięzłe opisy scen filmowych, zawierających takie informacje jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy, pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć, co dzieje się na scenie, ekranie, obrazie.

 

„Miasto 44”, film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. „Miasto 44” jest projektem filmowym o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

 

Wstęp wolny. Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina w dniu pokazu.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek