Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

BRATHANKI w Zamościu (2015.08.15)

Zespół BRATHANKI będzie gwiazdą Gali Finałowej 3. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Przed koncertem poznamy tytuły filmów, które zdobędą statuetkę Zamość Perła Renesansu oraz Nagrodę Publiczności. Gala odbędzie się 15 sierpnia 2015 o godz. 20:00 na Rynku Wielkim w Zamościu.

„Spotkania z historią” to festiwal prezentujący najnowsze polskie filmy dokumentalne i reportaże o tematyce historycznej. Jego 3. edycja odbędzie się w Zamościu w dniach 12-15 sierpnia 2015. Na program tegorocznego festiwalu składają się: konkursowe pokazy filmowe, projekcje plenerowe na Rynku Wielkim, spotkania z twórcami filmowymi, wieczór karaoke z piosenką historyczną, warsztaty historyczne z Adamem Sikorskim, wystawy muzealne i fotograficzne, kiermasz książek, spotkania z pisarzami, rekonstrukcje historyczne.

 

Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp wolny.

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Zamość, TVP Historia i Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Muzeum Historii Polski. Sponsorzy: Perła. Browary Lubelskie S.A., Agencja Nieruchomości Rolnych.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek