Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Hoffman, Wołoszański, Sikorski, Nicieja, Bielawski gośćmi „Spotkań z historią” (2015.08.12 - 2015.08.15)

Jerzy Hoffman, Bogusław Wołoszański, prof. Stanisław Nicieja, Adam Sikorski, Michał Bielawski oraz twórcy filmów dokumentalnych i reportaży zgłoszonych do konkursu festiwalowego wezmą udział w 3. edycji „Spotkań z historią”.

Gościem honorowym festiwalu będzie Jerzy Hoffman, który spotka się z publicznością 14 sierpnia 2015 o godz. 21:00 na Rynku Wielkim w Zamościu przed plenerową projekcją filmu Potop Redivivus. Filmy historyczne Jerzego Hoffmana należą do najchętniej oglądanych tytułów w dziejach polskiego kina, a reżyser określany jest mianem „wielkiego hetmana polskiego filmu”.

 

Na Rynku Wielkim z widzami spotka się również Michał Bielawski – twórca, nagrodzonego w ubiegłym roku statuetką Zamość Perła Renesansu, filmu Mundial. Gra o wszystko. Plenerowa projekcja dokumentu oraz spotkanie z reżyserem odbędzie się 12 sierpnia 2015 o godz. 21:00 podczas uroczystego otwarcia Festiwalu.

 

Spotkania z Adamem Sikorskim, Bogusławem Wołoszańskim oraz prof. Stanisławem Nicieją organizatorzy zaplanowali w Ogródku Festiwalowym na Rynku Wodnym w Zamościu. Odbędą się one kolejno w dniach 12-14 sierpnia o godz. 20:00. Poprzedzi je wieczór karaoke z piosenką historyczną.

 

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to także spotkania z dokumentalistami, których dzieła zostały nominowane do konkursu festiwalowego. W dniach 12-15 sierpnia takich spotkań zaplanowano 7, odbędą się one po zakończeniu przedpołudniowych i popołudniowych konkursowych projekcjach filmowych.

 

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu: www.zamoscfilmfestival.pl

Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Na projekcje filmowe w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu obowiązuje odbiór bezpłatnych wejściówek w dniu pokazu w kasach kina, ul. Odrodzenia 9.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek