Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Michał Lorenc, Lech Dyblik i Adam Sikorski na 4. ZFF „Spotkania z historią” (2016.08.10 - 2016.08.13)

W 4. edycji ZFF „Spotkania z historią” wezmą udział wybitni przedstawiciele świata filmu: Michał Lorenc, Lech Dyblik, Adam Sikorski oraz dokumentaliści, których filmy zostały nominowane do konkursu festiwalowego.

Gościem otwarcia festiwalu będzie Michał Lorenc, twórca muzyki do ponad 175 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Wielokrotnie nagradzany. Artysta spotka się z publicznością festiwalową 10 sierpnia o godz. 18:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, przed projekcją filmu „Historia Roja”.

„Towarzysze czas wstawać!” to tytuł recitalu, który wykona Lech Dyblik w ogródku festiwalowym na Rynku Wodnym 11 sierpnia o godz. 18:30. Aktor, znany m.in. z filmów Wojciecha Smarzowskiego czy serialu „Świat według Kiepskich” zaśpiewa rosyjskie piosenki. Po występie – o godz. 19:45, również na Rynku Wodnym – zaplanowano projekcję filmu Mariana Kutiaka pt. „Wiwisekcja’, w którym Lech Dyblik opowiada o sobie i uzależnieniu od alkoholu.

Wśród gości festiwalowych nie zabraknie Adama Sikorskiego - znanego i lubianego w Zamościu historyka, dziennikarza, dokumentalisty, twórcy programów („Było, nie minęło…”, „Ocalić… od zapomnienia”, „Z archiwum IPN”), reżysera i scenarzysty filmów o tematyce historycznej. Film Adama Sikorskiego „Jeżeli zapomnimy o nich…”, w ubiegłym roku w konkursie festiwalowym otrzymał nagrodę „Zamość Perła Renesansu”. Projekcja wyróżnionego filmu oraz spotkanie z twórcą odbędzie 12 sierpnia o godz. 19:30 w Perłowym Ogródku na Rynku Wodnym.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania historią” odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia 2016. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość Perła Renesansu. Festiwal powstał dla podkreślenia wagi i znaczenia polskich filmów historycznych oraz ich twórców. W programie: pokazy konkursowych filmów i reportaży, spotkania z twórcami filmowymi, plenerowe projekcje filmowe na Rynku Wielkim w Zamościu, wieczór z piosenką historyczną, gala festiwalowa i koncert. Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek