Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 17-19 sierpnia 2023

„Historia Roja” oraz spotkanie z Michałem Lorencem (2016.08.10)

Gościem otwarcia festiwalu będzie Michał Lorenc, jeden z najwybitniejszych polskich twórców muzyki filmowej. Artysta spotka się z publicznością festiwalową 10 sierpnia o godz. 18:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, przed projekcją filmu „Historia Roja”, do którego skomponował muzykę.

Michał Lorenc napisał muzykę do ponad 175 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Wielokrotnie nagradzany.

„Historia Roja” w reżyserii Jerzego Zalewskiego – film otwarcia 4. ZFF „Spotkania z historią" to pierwsza fabularna produkcja zrealizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Bohaterem filmu jest 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim "Rój", żołnierz polskiego podziemia antykomunistycznego, który jako dowódca oddziału partyzanckiego przez 6 lat prowadzi walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować "wroga władzy ludowej".

Wstęp wolny. Odbiór bezpłatnych wejściówek w kasach i barach CKF Stylowy w Zamościu, ul Odrodzenia 9.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek