Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Wystawa plenerowa Józef Piłsudski oraz recital Piotra Piechy (2017.08.16 - 2017.09.30)

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego zaprasza na plenerową wystawę "Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna (w 150. rocznicę urodzin)" oraz na recital pieśni patriotycznej w wykonaniu aktora Teatru Ludowego z Krakowa, Piotra Piechy. Wydarzenia towarzyszą 5. Zamojskiemu Festiwalowi Filmowemu „Spotkania z historią”.

Wystawę można obejrzeć przed budynkiem Arsenału przy ul. Zamkowej 2. Przypomina ona niezwykłą postać Marszałka Piłsudskiego oraz osoby, miejsca i wydarzenia związane z jego pobytami w Zamościu. Ekspozycja dostępna będzie do 30 września 2017.

Recital pieśni patriotycznej Piotra Piechy odbędzie się 20 sierpnia 2017 o godz. 18:00 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, ul. Zamkowa 2. Wstęp wolny.

Pliki do pobrania

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek