Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

FILMY Z REGIONU (2019.08.14)

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na pozakonkursowe pokazy filmowe 7. ZFF „Spotkania z historią”. 14 sierpnia 2019 zostanie zaprezentowany specjalny blok filmów z regionu. Projekcjom będą towarzyszyły spotkania z twórcami. Początek pokazów o godz. 16:00.

W zestawie filmów z regionu znalazł się obraz Łukasza Sułowskiego zatytułowany „Ogród profesora Milera”. To film o założycielu zamojskiego zoo zrealizowany z okazji 100-lecia Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu. Początek projekcji: godz. 16:00.

 

W programie obecna jest także produkcja lubelskich twórców Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków – „Historia Dominika Szajnera”. To film reportersko-komiksowy o życiu Dominika Szajnera - pilota i wywiadowcy AK, zamojskiego Hansa Klosa, autora kilku spektakularnych akcji szpiegowskich, dzięki którym uratowano setki osób na Zamojszczyźnie. Początek projekcji godz. 16:45.

 

Pokaz filmów z regionu zakończy dokument Grażyny Stankiewicz pt. „Dyrekcja”, który poświęcony jest historii osiedla mieszkaniowego dla kolejarzy w Chełmie wzniesionego w okresie międzywojennym, którego budowa była drugą obok Gdyni największą inwestycją urbanistyczno-architektoniczną II RP. Projekcja rozpocznie się o godz. 17:30.

 

Wstęp wolny - odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina, ul Odrodzenia 9. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje oraz program: www.zamoscfilmfestival.pl.

 

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne o tematyce historycznej. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu - z kraju i z zagranicy. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego. Festiwal obudowany jest licznymi imprezami towarzyszącymi. W tegorocznej edycji są to: plenerowe pokazy filmów, koncert galowy Opole ’80, dyskoteka z muzyką z lat ’80 na zamojskiej starówce, Lista Przebojów Programu 3 Polskiego Radia na żywo z Rynku Wodnego w Zamościu prowadzona przez Marka Niedźwieckiego, wystawa fotograficzna, muzealna.

 

Organizatorami 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość i TVP Historia. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszu Promocji Kultury, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.

 

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

14 sierpnia | środa

16:00 Pozakonkursowy pokaz filmu z regionu: Ogród profesora Milera, reż. Ł. Sułowski (23’)

16:45 Pozakonkursowy pokaz filmu z regionu: Historia Dominika Szajnera, reż. M. i R. Kołodziejczykowie (20’)

17:30 Pozakonkursowy pokaz filmu z regionu: Dyrekcja, reż. G. Stankiewicz (41’)

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek