Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 22-24 sierpnia 2024

MASTER CLASS: MARIA DŁUŻEWSKA (2020.08.21)

Gościem specjalnym 8. „Spotkań z historią” będzie Maria Dłużewska - reżyserka, scenarzystka, aktorka, dziennikarka, laureatka wielu nagród filmowych i odznaczeń państwowych. 21 sierpnia 2020 o godz. 19:00 zapraszamy na lekcję mistrzowską z udziałem dokumentalistki, która zaprezentuje swój filmowy warsztat pracy oraz produkcję „Zorza II nad Gdańskiem”. To propozycja dla miłośników sztuki filmowej oraz tych, którzy szukają wskazówek jak dokumentować historię.

ZORZA II NAD GDAŃSKIEM (46’) – film o pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1987 r. Tytułowa "Zorza II" to kryptonim akcji SB, która miała skompromitować Papieża podczas wizyty w Trójmieście, a w szczególności na Westerplatte.

Wstęp wolny, odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina, ul. Odrodzenia 9. Ilość miejsc ograniczona.

 

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu - z kraju i z zagranicy. "Spotkania z historią" to wydarzenie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego.

 

Organizatorami 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek