Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 22-24 sierpnia 2024

JÓZEF SKRZEK "Dwa księżyce i miłość" - koncert galowy (2021.08.21)

Józef Skrzek będzie gwiazdą Gali Finałowej 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Przed koncertem poznamy zwycięzców konkursu festiwalowego. Gala odbędzie się 21 sierpnia 2021o godz. 21:00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Artysta wystąpi wraz z Ellą Skrzek i Mirosławem Muzykantem. Koncert zatytułowany jest „Dwa księżyce i miłość”. Wstęp wolny.

Józef Skrzek - multiinstrumentalista, kompozytor, założyciel grupy SBB, od kilku dekad aktywny na polskim i międzynarodowym rynku muzycznym, od lat związany ze Śląskiem, laureat wielu nagród: Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych, nagroda FENIKS im. Tadeusza Micińskiego za ekspresję artystyczną i nowatorstwo formalne w bogatej twórczości muzycznej, złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Autor muzyki do filmów w reżyserii Lecha Majewskiego, Piotra Szulkina, Jerzego Skolimowskiego, spektakli teatralnych w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, Zygmunta Hubnera, Jerzego Leszczyńskiego.

Kompozytor, twórca kilkudziesięciu płyt solowych i SBB oraz eksperymentalnych form we współpracy z Artystami: Jan Kyks Skrzek, Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa, Ryszard Riedel, Wiesław Komasa, Michał Banasik, Henryk Jan Botor, Steve Kindler, Steve Schroyder, Paul Lawler, Mirosław Muzykant, Zbigniew Wałach, Ela Skrzek. Grający na jednej scenie obok: Lisy Gerard, Boba Marleya, Eltona Johna, Tangerine Dream, Deep Purple, YES, Omega. Autor wielu multimedialnych widowisk artystycznych jak Festiwal Sztuk Przestrzennych „Schody do Nieba” w Planetarium Śląskim, „Korfanty”, „Bytkowskie Drzewo”, „Children of the Stars”.

 

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to ważne i jedyne w Polsce wydarzenie prezentujące najnowsze produkcje dokumentalne. Biorą w nim udział wybitni przedstawiciele świata filmu - z kraju i z zagranicy. "Spotkania z historią" to przedsięwzięcie, które pozytywnie wpływa na budowanie tożsamości narodowej, skłania do poszukiwania prawdy historycznej, stwarza przestrzeń dialogu i dyskusji oraz umożliwia wspólne wskrzeszanie pamięci o momentach ważnych w dziejach Polski. W konkursie rywalizują twórcy, których dokonania już dziś wyznaczają nowe kierunki dokumentu historycznego.

 

Organizatorami 9. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo PISF

Projekt: DotBek