Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Koncert zespołu DE PRESS (2013.08.17)

Zapraszamy na koncert zespołu 'DE PRESS', który odbędzie się 17 sierpnia 2013 na Rynku Wielkim w Zamościu w czasie Gali Zamojskiego Festiwalu Filmowego. Początek Gali o godz. 20:00. Wstęp wolny.

Polsko-norweska grupa muzyczna założona w roku 1980 w Oslo przez Polaka - Andrzeja Dziubka (ur. 1953 r.; wokal, gitara basowa), oraz Norwegów: Jørna Kristensena (gitara, instrumenty klawiszowe, chórki) i Ole Snortheima (perkusja, instrumenty perkusyjne, chórki). Zespół łączy punk rocka z tradycyjną muzyką góralską spod Tatr.

Andrzej Dziubek - góral z Jabłonki Orawskiej - uciekł z Polski na początku lat 70. przez Czechosłowację do Austrii (gdzie w obozie dla przesiedleńców stracił trzy palce lewej ręki), stamtąd trafił do Norwegii, by podjąć w Oslo studia na Akademii Sztuk Pięknych.

Grupa dość szybko zdobyła w Norwegii popularność, wydając trzy albumy - studyjne "Block To Block" (81) i "Product" (82) oraz koncertowy "On The Other Side" (83), nagrany podczas krótkiego pobytu na polskim Wybrzeżu w 1981 r. Popularność zyskała szczególnie pierwsza płyta - z piosenką "Bo jo cię kocham" - największy przebój w całej historii De Press. Dalsza burzliwa historia De Press to 19 albumów oraz kilkakrotne zawieszanie i reaktywowanie działalności zespołu. Najnowsza płyta De Press ukazała się w czerwcu 2013. Zespół nagrał ją w składzie: Andrzej Dziubek - vocal, Dariusz Budkiewicz - bass, Seweryn Piętka - perkusja, Sebastian Kret – gitara.

  • DePress w czasie Gali Zamojskiego Festiwalu Filmowego
  • DePress w czasie Gali Zamojskiego Festiwalu Filmowego
  • Zaproszeni goście w czasie Gali Zamojskiego Festiwalu Filmowego

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek