Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 22-24 sierpnia 2024

Biblioteczne „Spotkania z historią" - Wołanie o pamięć – w 80. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej (2023.08.18 - 2023.08.19)

KSIĄŻNICA ZAMOJSKA im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu serdecznie zaprasza na 5. Biblioteczne „Spotkania z historią”, które odbędą się w dniach 18-19 sierpnia 2023. Temat tegorocznych spotkań to „Wołanie o pamięć – w 80. Rocznicę Zbrodni Wołyńskiej”.

18 sierpnia 2023 / Rynek Wodny w Zamościu

15:00 Żywa Biblioteka Świadkowie historii - Członkowie Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu

16:00 Spacer historyczny Rotunda Zamojska - Pomnik Męczeństwa Zamojszczyzny. Cela Wołyniaków Początek, Rynek Wodny, godz.16.00 

 

19 sierpnia 2023 / Rynek Wodny w Zamościu

15:00 „Kąkol na dożynkach. O Polakach ocalałych z ukraińskiego ludobójstwa”. Spotkanie autorskie z Leszkiem Wójtowiczem, dziennikarzem, poetą, reportażystą.

16:00 Panel dyskusyjny „Wołanie o pamięć!” z udziałem: ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, dr hab. Andrzeja Zapałowskiego profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego, Janusza Bernacha Przewodniczącego i Przedstawicieli Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu, prowadzenie Leszek Wójtowicz.

 

Wydarzeniu będą towarzyszyły:

  • Prezentacja publikacji ze zbiorów Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu
  • Kiermasz Książki Już Czytanej
  • Wystawa „Biblioteka Pamięci” w Książnicy Zamojskiej, Kamienna 20

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo PISF

Projekt: DotBek