Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 22-24 sierpnia 2024

RETRO-BAJKI DLA MAŁYCH I DUŻYCH (2023.08.18 - 2023.08.19)

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zapraszają na familijny pokaz kultowych animacji. Katarynka, Zaczarowany Ołówek, Gapiszon, Kot Filemon oraz Miś Uszatek zabiorą nas do czasów dzieciństwa naszych rodziców, babć czy dziadków. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i wspólnej zabawy.

Pokazy Retro-bajek odbędą się w ramach 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Pierwszą część kultowych animacji najmłodsi kinomanii będą mogli obejrzeć 18 sierpnia 2023 o godz. 11:00. A drugą część w sobotę 19 sierpnia 2023 również o godz. 11:00. Pokazy filmowe odbędą się w CKF „Stylowy” w Zamościu.

 

RETRO-BAJKI - DLA MAŁYCH I DUŻYCH cz. 1 | 18.08.2023, godz. 11:00 | 45’

 

W programie:

 

KATARYNKA - ekranizacja noweli Bolesława Prusa. Na podwórko pewnej kamienicy przychodzi często kataryniarz. Dźwięki katarynki są niezwykłe wzruszające dla pewnej biednej, niewidomej dziewczynki. Niestety, ale nie wszystkich weselą. Muzyka drażni pana Tomasza, który chce raz na zawsze pozbyć się kataryniarza.

 

ZACZAROWANY OŁÓWEK, odc. Na podwórzu - Piotrek jest chłopcem, który bardzo lubi rysować. Pewnego dnia on i jego pies Pimpek pomagają krasnoludkowi. To początek wielu przygód.

 

PRZYGODY GAPISZONA, odc. Gapiszon na stacji - Chłopiec w czerwonej czapeczce wyrusza na spotkanie z babcią. Na stacji kolejowej czekają go nie lada przygody.

 

DZIWNY ŚWIAT KOTA FILEMONA, odc. Nazywam się Filemon - Filemon jest małym kotkiem, który jeszcze niewiele wie. Jednak ciekawy świata poszukuje przyjaciół, z którymi będzie mógł się bawić.

 

NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA, odc. Żółta koperta - Co zrobić z niepotrzebnymi papierami? W tym odcinku Miś Uszatek i jego koledzy zbierają makulaturę.

 

RETRO-BAJKI - DLA MAŁYCH I DUŻYCH cz. 2 | 19.08.2023, godz. 11:00 | 45’

 

W programie:

 

ZACZAROWANY OŁÓWEK, odc. Katastrofa w górach - Piotrek i jego pies Pimpek udają się w zaśnieżone góry. Tam dochodzi do wypadku. Z pomocą przychodzą magiczne zdolności ołówka.

 

PRZYGODY GAPISZONA, odc. Gapiszon w cyrku - Chłopiec w pasiastej czapeczce chce zobaczyć pokazy w cyrku. Jednak nie może skorzystać z głównego wejścia.

 

DZIWNY ŚWIAT KOTA FILEMONA, odc. Poważne zmartwienie - Jak cię widzą tak cię piszą. Filemon ma kłopot z własnym wyglądem. Czy uda mu się z nim uporać?

 

NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA, odc. Kto wstał lewą nogą - Koziołek zdecydowanie nie chce iść do przedszkola. Uszatek i koledzy starają się pomóc mu w pokonaniu złego nastroju.

 

Bilety: 6 zł dostępne w kasach kina, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo PISF

Projekt: DotBek