Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 22-24 sierpnia 2024

Wieczór filmowy z MILENIĄ FIEDLER oraz plenerowy pokaz filmu CZARNY MERCEDES (2023.08.18)

Milenia Fiedler, wybitna montażystka filmowa, wykładowczyni i rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, spotka się w piątek 18 sierpnia 2023 na Rynku Wodnym z miłośnikami kina i sztuki filmowej. To będzie wyjątkowy wieczór filmowy 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Początek spotkania o godz. 20:00. Wstęp wolny.

Milenia Fiedler jest współautorką ponad 240 filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali i spektakli Teatru TV. Współpracowała z takimi reżyserami, jak Andrzej Wajda, Janusz Majewski, Wojciech Marczewski, Jerzy Sturh czy Janusz Zaorski. Jest także autorką montażu filmu „Czarny mercedes” w reżyserii Janusza Majewskiego, który będzie można obejrzeć podczas festiwalowego spotkania na Rynku Wodnym.

 

„Czarny mercedes” to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności. Rozgrywa się w scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego, która została odtworzona ze szczególną starannością. W rolach głównych w filmie wystąpiła imponująca plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Bogusław Linda, Marcel Sabat, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz i Antoni Królikowski.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo PISF

Projekt: DotBek