Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Konkursowe pokazy filmowe Zamojskiego Festiwalu Filmowego (2013.08.15 - 2013.08.17)

Historia XX wieku, wydarzenia współczesne, nieprzeciętni bohaterowie, sprawy kontrowersyjne, ciekawe, niewyjaśnione – zobacz filmy konkursowe Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Pokazy filmów odbędą się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 15-17 sierpnia 2013. Na wszystkie projekcje wstęp wolny.

W konkursie festiwalowym startuje 23 filmy, które oceniać będzie jury w składzie: prof. Tadeusz Kowalski, prof. Zbigniew Zaporowski, Andrzej Sapija. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: film dokumentalny i reportaż. Finałowa Gala Festiwalu, podczas której poznamy nazwiska autorów najciekawszych produkcji konkursowych, odbędzie się 17 sierpnia o godz. 20:00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Zwycięzcy otrzymają statuetkę: Zamość Perła Renesansu oraz nagrodę pieniężną.

Na najlepszy film i reportaż konkursu mogą również głosować widzowie. Zapraszamy festiwalową publiczność do udziału w plebiscycie, który wyłoni laureata Nagrody Publiczności. Każdy widz, uczestniczący w konkursowym seansie przy wejściu otrzyma kupon z tytułem filmu i skalą ocen od 0 do 6 (najwyższa nota - 6, najniższa nota - 0). Dla najaktywniejszych widzów przewidziano nagrody (vouchery do CKF Stylowy). Tytuły, które dostaną największą ilość głosów otrzymają Nagrodę Publiczności.

  • Konkursowe pokazy filmowe Zamojskiego Festiwalu Filmowego
  • Konkursowe pokazy filmowe Zamojskiego Festiwalu Filmowego
  • Konkursowe pokazy filmowe Zamojskiego Festiwalu Filmowego

Pliki do pobrania

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek