Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 17-19 sierpnia 2023

Ludzie festiwalu - rok 2013

Goście specjalni

Ryszard Bugajski

Reżyser filmowy i telewizyjny oraz pisarz i scenarzysta.

Goście specjalni

Maria Mamona

Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Komitet honorowy

Juliusz Braun

Dziennikarz i polityk, prezes zarządu Telewizji Polskiej, były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji.

Komitet honorowy

Prof. Stefan Pastuszka

Polityk, historyk, nauczyciel akademicki, senator III kadencji, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Komitet honorowy

Prof. Wojciech Roszkowski

Ekonomista i historyk, profesor, polityk, od 2004 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Rady Nadzorczej TVP.

Komitet honorowy

Prof. Ryszard Szczygieł

Historyk średniowiecza i nowożytności. Związany z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, autor ponad 260 książek, artykułów, rozpraw, recenzji i redakcji naukowych.

Komitet honorowy

Adam Zamoyski

Historyk, dziennikarz BBC i „Financial Times”. Autor biografii postaci historycznych oraz wielu artykułów naukowych, publicystycznych i popularnonaukowych.

Komitet honorowy

Marcin Zamoyski

Samorządowiec, prezydent Zamościa w latach 1990–1992 oraz ponownie od 2002, były wojewoda zamojski.

Komitet honorowy

Krzysztof Zanussi

Reżyser, scenarzysta, producent, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich twórców filmowych. Laureat wielu prestiżowych nagród na festiwalach filmowych krajowych i zagranicznych.

Jury konkursowe

Prof. Tadeusz Kowalski

Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Warszawskiego - medioznawca, dyrektor Filmoteki Narodowej, członek Rady Nadzorczej TVP S.A.

Jury konkursowe

Prof. Zbigniew Zaporowski

Historyk, profesor, specjalizuje się w historii najnowszej Polski. Od 2004 pełni funkcję kierownika Zakładu Historii Społecznej XX wieku Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie.

Jury konkursowe

Andrzej Sapija

Reżyser, autor kilkudziesięciu filmów dokumentalnych o sztuce i literaturze współczesnej, filmów z dziedziny historii najnowszej i współczesnych problemach.

Organizatorzy

dr Tadeusz Doroszuk

Dyrektor TVP Historia od marca 2009. Z telewizją publiczną jest związany od od 2000 roku. W latach 2000-2006 był dyrektorem OTV Lublin, a następnie zastępcą szefa tego oddziału ds. programowych. Współtwórca Lubelskiej Szkoły Dokumentu Historycznego powstałej przy OTV Lublin.

Organizatorzy

Andrzej Bubeła

Dyrektor Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu. Od 1992 roku kieruje Kinem Stylowy w Zamościu (obecnie CKF "Stylowy"). Jest współpomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu "Sacrofilm", nominowanego do nagrody Totus. Uhonorowany Złotym Biletem za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów polskich.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek