Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 22-24 sierpnia 2024

Ludzie festiwalu - rok 2015

Goście specjalni

MICHAŁ BIELAWSKI

Reżyser i scenarzysta, współpracownik Polskiego Radia, następnie TVP Kultura i Kino Polska. Autor reportaży, relacji z festiwali filmowych, programów o filmach i ich twórcach.

Goście specjalni

JERZY HOFFMAN

Reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta oraz producent. Uhonorowany wieloma nagrodami i odznaczeniami.

Goście specjalni

PROF. STANISŁAW SŁAWOMIR NICIEJA

Historyk, eseista, rektor Uniwersytetu Opolskiego, senator RP V kadencji, kolekcjoner, miłośnik i renowator zabytków, laureat wielu nagród i wyróżnień. Współtwórca filmów dokumentalnych i reportaży o Lwowie i miasteczkach kresowych.

Goście specjalni

ADAM SIKORSKI

Historyk, dziennikarz, dokumentalista, reżyser i scenarzysta, twórca programów i filmów o tematyce historycznej.

Goście specjalni

BOGUSŁAW WOŁOSZAŃSKI

Pisarz, dziennikarz, reżyser, scenarzysta i popularyzator historii, autor wielu artykułów prasowych oraz książek przedstawiających mechanizmy polityczne i gospodarcze XX wieku. Pomysłodawca oraz autor programu telewizyjnego i radiowego Sensacje XX wieku oraz serialu fabularnego Tajemnica twierdzy szyfrów.

Komitet honorowy

dr Juliusz Braun

Dziennikarz i polityk, prezes zarządu Telewizji Polskiej, były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji.

Komitet honorowy

Andrzej Wnuk

Przedsiębiorca, wydawca i samorządowiec, od 2014 prezydent Zamościa.

Komitet honorowy

Marcin Zamoyski

Samorządowiec, prezydent Zamościa w latach 1990–1992 oraz ponownie 2002-2014, były wojewoda zamojski.

Jury konkursowe

Prof. Stefan Pastuszka

Polityk, historyk, nauczyciel akademicki, senator III kadencji, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Jury konkursowe

Prof. Tadeusz Kowalski

Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Warszawskiego - medioznawca, dyrektor Filmoteki Narodowej, członek Rady Nadzorczej TVP S.A.

Jury konkursowe

Prof. Zbigniew Zaporowski

Historyk, profesor, specjalizuje się w historii najnowszej Polski. Od 2004 pełni funkcję kierownika Zakładu Historii Społecznej XX wieku Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie.

Organizatorzy

dr Tadeusz Doroszuk

Dyrektor TVP Historia od marca 2009. Z telewizją publiczną jest związany od od 2000 roku. W latach 2000-2006 był dyrektorem OTV Lublin, a następnie zastępcą szefa tego oddziału ds. programowych. Współtwórca Lubelskiej Szkoły Dokumentu Historycznego powstałej przy OTV Lublin.

Organizatorzy

Andrzej Bubeła

Dyrektor Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu. Od 1992 roku kieruje Kinem Stylowy w Zamościu (obecnie CKF "Stylowy"). Jest współpomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu "Sacrofilm", nominowanego do nagrody Totus. Uhonorowany Złotym Biletem za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów polskich.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek