Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 20-22 sierpnia 2020

Ludzie festiwalu - rok 2016

Goście specjalni

MICHAŁ LORENC

Twórca muzyki filmowej. Napisał muzykę do ponad 175 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Wielokrotnie nagradzany.

Goście specjalni

LECH DYBLIK

Aktor teatralny i filmowy, pieśniarz. Absolwent PWST w Krakowie. Znany m.in. z filmów Wojciecha Smarzowskiego czy serialu „Świat według Kiepskich”. Najczęściej gra zapadające w pamięć role drugoplanowe oraz znaczące epizody.

Goście specjalni & Jury konkursowe

ADAM SIKORSKI

Historyk, dziennikarz, dokumentalista, twórca programów (Było, nie minęło ... , Ocalić… od zapomnienia, Z archiwum IPN), reżyser i scenarzysta filmów o tematyce historycznej oraz autor książek (Mapa tajemnic. Kronika zwiadowców historii i Mapa tajemnic. Z dziennika wypraw).

Jury konkursowe

dr Tadeusz Doroszuk

Z telewizją publiczną jest związany od 2000 roku. Dyrektor TVP Historia w latach 2009-2016. W latach 2000-2006 był dyrektorem OTV Lublin, a następnie zastępcą szefa tego oddziału ds. programowych. Współtwórca Lubelskiej Szkoły Dokumentu Historycznego powstałej przy OTV Lublin.

Jury konkursowe

dr Stanisław Królak

Kierownik Redakcji Dokumentu i Publicystyki Historycznej TVP Historia. Twórca telewizyjny, redaktor prasowy i telewizyjny, dziennikarz, publicysta.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Perły Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net

Projekt: DotBek