Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 20-22 sierpnia 2020

Ludzie festiwalu - rok 2018

Jury konkursowe

dr Stanisław Królak

Kierownik Redakcji Dokumentu i Publicystyki Historycznej TVP Historia. Twórca telewizyjny, redaktor prasowy i telewizyjny, dziennikarz, publicysta.

Jury konkursowe

Paweł Woldan

Scenarzysta i reżyser, autor ponad 60 filmów dokumentalnych i 7 teatrów telewizji. Jest laureatem wielu nagród filmowych. Od 1989 roku współpracuje z Telewizją Polską, dla której wyreżyserował ok. 50 filmów dokumentalnych, m.in. o polskich pisarzach.

Jury konkursowe

Bronisław Bubiak

Producent telewizyjny i filmowy, dziennikarz, reżyser, operator zdjęć, montażysta. Realizował filmy dokumentalne w czasie konfliktów zbrojnych na Bałkanach, w Namibii, na Bliskim Wschodzie. Laureat nagrody Zamość Perła Renesansu 5. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” za film „Ponary – nóż w serce”.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Perły Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net

Projekt: DotBek