Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 17-19 sierpnia 2023

Ludzie festiwalu - rok 2020

Goście specjalni

Maria Dłużewska

Reżyserka, scenarzystka, aktorka, dziennikarka, laureatka wielu nagród filmowych i odznaczeń państwowych.

Jury konkursowe

dr Stanisław Królak

Kierownik Redakcji Dokumentu i Reportażu Historycznego TVP Historia. Twórca telewizyjny, redaktor prasowy i telewizyjny, dziennikarz, publicysta.

Jury konkursowe

Paweł Woldan

Scenarzysta i reżyser, autor ponad 60 filmów dokumentalnych i 7 teatrów telewizji. Jest laureatem wielu nagród filmowych. Od 1989 roku współpracuje z Telewizją Polską, dla której wyreżyserował ok. 50 filmów dokumentalnych, m.in. o polskich pisarzach.

Jury konkursowe

Leszek Wiśniewski

Reżyser telewizyjny i autor wielu filmów dokumentalnych, scenarzysta, publicysta, dziennikarz związany z TVP Lublin. Laureat nagrody „Zamość - Perła Renesansu” 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” za film „Trzy losy, jedna Polska”.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek