Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 22-24 sierpnia 2024

Ludzie festiwalu - rok 2021

Jury konkursowe

dr Stanisław Królak

Kierownik Redakcji Dokumentu i Publicystyki Historycznej TVP Historia. Twórca telewizyjny, redaktor prasowy i telewizyjny, dziennikarz, publicysta.

Jury konkursowe

Paweł Woldan

Scenarzysta i reżyser, autor ponad 60 filmów dokumentalnych i 7 teatrów telewizji. Jest laureatem wielu nagród filmowych. Od 1989 roku współpracuje z Telewizją Polską, dla której wyreżyserował ok. 50 filmów dokumentalnych, m.in. o polskich pisarzach.

Jury konkursowe

Zdzisław Cozac

Scenarzysta, producent, reżyser filmowy i operator. Autor filmów dokumentalnych. Laureat nagrody Zamość Perła Renesansu 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” za film „Z otchłani pradziejów.”

Jury konkursowe

Zbigniew Żmigrodzki

W kinematografii pracuje od 1977 r. przy produkcjach fabularnych, dokumentalnych i animacji. Od 1992 r. także przy rozpowszechnianiu filmów polskich. Prezes Stowarzyszenia "Kina Polskie". Obecnie w zarządach firm Studio Interfilm sp. z o.o. i Studia Online sp. z o.o. - firm obsługujących produkcje i postprodukcje filmowe.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek