Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Festiwalowy półmetek (13-08)

Kolejny dzień festiwalu, kolejne projekcje konkursowe, spotkania z twórcami, a także specjalny pokaz filmu „Miasto 44” z audiodeskrypcją. Drugi dzień „Spotkań z historią” to także karaoke z piosenką historyczną oraz spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim, a tuż po nim na Rynku Wielkim plenerowa projekcja „Generała Nila”.

W spotkaniu z festiwalową publicznością wzięli udział: Grażyna Stankiewicz („Widzący z Lublina”), Grzegorz Linkowski („Bo jestem stad…”), Zofia Kunert („Gorzkie zwycięstwo”), Grażyna Czermińska („Poświęcając życie prawdzie”), Maria Wiśnicka i Andrzej Wyrozębski („Kasanci z Jaty”).

Zainteresowaniem cieszył się specjalny pokaz filmu „Miasto 44” w wersji z audiodeskrypcją, która – poprzez dodane do ścieżki dźwiękowej słownych opisów – umożliwia odbiór wizualnej twórczości artystycznej osobom niewidomym i pozwala im poznawać dorobek kulturalny z zakresu sztuk plastycznych, teatralnych, scenicznych i filmowych.

Wydarzeniem niezwykle popularnym okazały się także wieczory karaoke z piosenką historyczną – nowość tegorocznego festiwalu. Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, historycznych i żołnierskich odbywa się w Ogródku Festiwalowym na Rynku Wodnym o godz. 19:30. Prowadzi je Klaudia Baca, uczestniczka The Voice of Poland.

„Spotkania z historią” są już na półmetku. Przed publicznością jeszcze dwa dni festiwalowych wydarzeń a wśród nich najważniejsze – Gala Finałowa. Poznamy na niej tytuły filmów, które zdobędą statuetkę Zamość Perła Renesansu oraz Nagrodę Publiczności. Gala odbędzie się 15 sierpnia 2015 o godz. 20:00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Brathanki.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek