Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Trzeci dzień „Spotkań z historią” (15-08)

Bohaterem dnia był przede wszystkim Jerzy Hoffman, który przed plenerową projekcją filmu „Potop Redivivus” spotkał się z publicznością zgromadzoną na Rynku Wielkim w Zamościu.

„Potop Redivivus” to pieczołowicie odrestaurowana i na nowo zmontowana wersja „Potopu”, która pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i autora zdjęć Jerzego Wójcika, została skrócona z ponad pięciu godzin do trzech (185 minut).
W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” festiwalowa publiczność wzięła udział w 14 projekcjach filmowych, a na Rynku Wodnym wspólnie śpiewano piosenki – tym razem mniej patriotyczne bo dotyczące polskich tradycji. Tu także odbyło się spotkanie z wielkim miłośnikiem i znawcą kresów – prof. Stanisławem Nicieją.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek