Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 19-21 sierpnia 2021

Wieczór z piosenką historyczną i filmową (05-08)

Zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek historycznych i filmowych podczas 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Wieczory z piosenką odbędą się w Perłowym Ogródku na Rynku Wodnym w Zamościu 12 sierpnia 2016 o godz. 18:30. Poprowadzi je Piotr Stopa, Krzysztof Stopa i Magdalena Stopa.

Po występie – o godz. 19:30, również na Rynku Wodnym – zaplanowano projekcję filmu Adama Sikorskiego "Jeżeli zapomnimy o nich...". To historia Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu w 1943 r. Pozbawiona komunistycznej cenzury, poruszająca opowieść o jednym z najbrutalniejszych epizodów rzezi wołyńskiej – mordzie blisko tysiąca Polaków w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej. W filmie wystąpili ostatni żyjący świadkowie tej tragedii. Film zdobył nagrodę Zamość Perła Renesansu na ZFF „Spotkania z historią’ w 2015 roku. Wstęp wolny.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net
  • logo CKF Stylowy
  • logo Zamość
  • logo TVP
  • Logo mkidn
  • Logo PISF

Projekt: DotBek