Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 16-19 sierpnia 2017

Wieczór z piosenką historyczną i filmową (05-08)

Zapraszamy na wspólne śpiewanie piosenek historycznych i filmowych podczas 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Wieczory z piosenką odbędą się w Perłowym Ogródku na Rynku Wodnym w Zamościu 12 sierpnia 2016 o godz. 18:30. Poprowadzi je Piotr Stopa, Krzysztof Stopa i Magdalena Stopa.

Po występie – o godz. 19:30, również na Rynku Wodnym – zaplanowano projekcję filmu Adama Sikorskiego "Jeżeli zapomnimy o nich...". To historia Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu w 1943 r. Pozbawiona komunistycznej cenzury, poruszająca opowieść o jednym z najbrutalniejszych epizodów rzezi wołyńskiej – mordzie blisko tysiąca Polaków w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej. W filmie wystąpili ostatni żyjący świadkowie tej tragedii. Film zdobył nagrodę Zamość Perła Renesansu na ZFF „Spotkania z historią’ w 2015 roku. Wstęp wolny.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Perły Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net

Projekt: DotBek