Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 16-19 sierpnia 2017

Otwarcie 4. ZFF „Spotkania z historią” (11-08)

Czwartą edycję Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” otworzył film Jerzego Zalewskiego „Historia Roja”. Gościem specjalnym uroczystości był Michał Lorenc. Artysta otrzymał Grand Prix festiwalu – statuetkę „Zamość Perła Renesansu” za wybitne zasługi dla polskiej kinematografii historycznej.

Michał Lorenc napisał muzykę do ponad 175 filmów (jednym z nich jest „Historia Roja”), seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Wielokrotnie nagradzany. Z publicznością festiwalową w Zamościu artysta rozmawiał o muzycznych inspiracjach oraz filmach, w których można usłyszeć jego kompozycje.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” potrwa do soboty 13 sierpnia. W programie: konkursowe i pozakonkursowe pokazy filmowe, projekcje plenerowe na Rynku Wielkim, recital Lecha Dyblika „Towarzysze czas wstawać!”, wieczór z piosenką historyczną i filmową, spotkania z twórcami, gala finałowa i koncert Ani Dąbrowskiej. Szczegółowy program festiwalu: www.zamoscfilmfestival.pl

Sponsorzy 4. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”: PKP Linia Hutnicza-Szerokotorowa, Perła – Browary Lubelskie, Panas Transport. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Perły Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net

Projekt: DotBek