Spotkania z historią, Zamojski Festiwal Filmowy Zamość 20-22 sierpnia 2020

Zakończył się nabór filmów do konkursu 7.ZFF "Spotkania z historią" (21-06)

Zakończył się nabór filmów do konkursu 7. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania historią”. Do preselekcji trafiło 53 filmy dokumentalne o tematyce historycznej wyprodukowane w 2018 i 2019 roku. Wśród zgłoszonych filmów są produkcje zagraniczne – z Wielkiej Brytanii i Białorusi.

Przed selekcjonerami z TVP Historia niezwykle trudne zadanie wybrania najlepszych dokumentów, które zostaną pokazane w konkursie festiwalowym. Filmy powalczą o nagrodę Zamość Perła Renesansu. Wyniki selekcji zostaną opublikowane na stronie internetowej festiwalu: www.zamoscfilmfestival.pl na początku lipca.


7. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia 2019. Organizatorami są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość i TVP Historia.

Spotkania z historią

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A., Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu i Miasta Zamość. Festiwal poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego, animowanego i reportażu filmowego o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość - Perła Renesansu.

Masz pytania?

+48 84 639 23 13 ckf@stylowy.net

Projekt: DotBek